• ԶԼՄ-ներ. Իսրայելը պահանջել է իր զինվորականներին լքել Ադրբեջանը և Վրաստանը
Իսրայելի բանակն արգելել է իր զինծառայողներին մնալ Ադրբեջանում և Վրաստանում՝ Իրանի կողմից հարձակման սպառնալիքների լույսի ներքո։
«Կան» պետական հեռուստառադիոընկերության տվյալներով՝ բանակի ղեկավարության հրամանի համաձայն՝ զինվորական ծառայության մեջ գտնվող իսրայելցիները, ովքեր ինչ-ինչ պատճառներով այժմ գտնվում են Հարավային Կովկասի այս երկու հանրապետություններում, պարտավոր են անհապաղ վերադառնալ Իսրայել։
Նշվում է, որ Վրաստանն ու Ադրբեջանը գտնվում են Իրանի կողքին, նրանց տարածքում ապրում են իրանցիներ, իսկ Ադրբեջանը նաև ընդհանուր սահման ունի իսլամական հանրապետության հետ։

• СМИ: Израиль потребовал от своих военных покинуть Азербайджан и Грузию
Армия Израиля запретила своим военнослужащим оставаться в Азербайджане и Грузии в свете угроз удара со стороны Ирана.
Как сообщает гостелерадиокомпания Kan, согласно распоряжению армейского руководства, состоящие на военной службе израильтяне, по каким-либо причинам находящиеся сейчас в этих двух республиках Южного Кавказа, обязаны немедленно вернуться в Израиль.
Отмечается, что Грузия и Азербайджан находятся рядом с Ираном, на их территории проживают иранцы, а Азербайджан имеет с исламской республикой и общую границу.