07 Օգոստոսի 2024 - 15:23
Ադրբեջանում 2024 թվականի հունվար-հուլիսին՝ պետական պարտադիր սոցիալական ապահովագրության վճարներից եկամուտները հասել են 3,3 մլրդ մանաթի, ինչը 10,2%-ով ավելի է նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ։
Ինչպես հայտնում է Armenia.Az-ը, այս մասին հայտնում է տնտեսության նախարարությանն առընթեր հարկային պետական ծառայությունը:
«Պարտադիր սոցիալական ապահովագրության պետական վճարներից մուտքերը՝ նախորդ տարվա համապատասխան ժամանակահատվածի համեմատ աճել են 10,2%-ով կամ 305,2 մլն մանաթով՝ հասնելով 3,3 մլրդ մանաթի։
Արտաբյուջետային կազմակերպություններից մուտքերն աճել են 13,1%-ով և հասել ավելի քան 2,1 մլրդ մանաթի»,- նշվում են հարկային պետական ծառայության տեղեկատվության մեջ:

• В Азербайджане растут поступления на соцстрахование
В Азербайджане за январь-июль 2024 года поступления от сборов на обязательное государственное социальное страхование достигли 3,3 млрд манатов, что на 10,2% больше аналогичного периода прошлого года.
«Поступления от взносов обязательного государственного социального страхования увеличились на 10,2% или 305,2 млн манатов по сравнению с соответствующим периодом прошлого года, достигли 3,3 млрд манатов.
Поступления от внебюджетных организаций увеличились на 13,1% и достигли более 2,1 млрд манатов», - говорится в информации ГНС.