06 Օգոստոսի 2024 - 12:18
Ադրբեջանական բանակի ուսումնամարզական կենտրոնում տեղի է ունեցել՝ «Պահեստազորի սպաների պատրաստման» հերթական դասընթացի ավարտի արարողությունը։
Ինչպես հայտնում է Armenia.Az-ը, այս մասին հայտնում է Ադրբեջանի Պաշտպանության նախարարությունը։
Արարողությանը մեկ րոպե լռությամբ հարգել են ադրբեջանական ժողովրդի համազգային առաջնորդ Հեյդար Ալիևի և նահատակների հիշատակը, ովքեր իրենց կյանքը նվիրաբերել են հանուն մեր երկրի անկախության, ինքնիշխանության և տարածքային ամբողջականության։ Զինվորական նվագախմբի ուղեկցությամբ հնչել է ԱՀ պետական օրհներգը։
Շրջանավարտներին է փոխանցվել՝ պաշտպանության նախարարության ղեկավարության շնորհավորանքներն ու բարեմաղթանքները հետագա ծառայության հետ կապված։
Դասընթացների շրջանավարտները գոհունակություն են հայտնել ստեղծված պայմաններից և ուսումնական գործընթացից և խոստացել են ձեռք բերված գիտելիքներն ու հմտությունները վստահորեն կիրառել հետագա ծառայության մեջ՝ պատվով կրելու ադրբեջանական բանակի զինծառայողի կոչումը՝ արդարացնելու ցուցաբերված վստահությունը։

• В Баку состоялся выпуск «Курса подготовки офицеров запаса»
В Учебно-тренировочном центре азербайджанской армии состоялась церемония по случаю завершения очередного курса «Подготовки офицеров запаса».
На церемонии минутой молчания была почтена память Общенационального лидера азербайджанского народа Гейдара Алиева и шехидов, отдавших жизнь во имя независимости, суверенитета и территориальной целостности нашей страны. В сопровождении Военного оркестра прозвучал Государственный гимн Азербайджанской Республики.
Выпускникам были переданы поздравления руководства Министерства обороны и пожелания успехов в дальнейшей службе.
Выпускники курсов выразили удовлетворение созданными условиями и учебным процессом, и пообещали уверенно применять полученные знания и навыки в будущей службе, с честью нести звание военнослужащего азербайджанской армии, чтобы оправдать оказанное доверие.
В заключение к символическому пню была прикреплена эмблема курса, выпускникам были вручены сертификаты.