05 Օգոստոսի 2024 - 18:09
Հայտնաբերվել են 2022 թվականի մարտի 3-ին Լաչինի շրջանում սահմանի ուղղությամբ անհետ կորած զինծառայողների դիերը։
Ինչպես հայտնում է Armenia.Az-ը, Աբդուլլաև Ֆիրդովսի Մայիս օղլուի և Մամեդով Ֆարիդ Աժդար օղլուի աճյունները հայտնաբերվել են Քելբեջարի շրջանի Իստիսու ավանում՝ Յուզբուլաղ կոչվող վայրում։
Աբդուլլաև Ֆիրդովսի Մայիս օղլուն կհուղարկավի օգոստոսի 8-ին Գյանջայի Նահատակների ծառուղում, իսկ Մամեդով Ֆարիդ Աժդար օղլուն՝ Աղդամի շրջանի Օրթա Գարվենդ գյուղում։
Նշենք, որ 2022 թվականի մարտի 3-ին ադրբեջանական բանակի զինծառայողներ Ֆիրդովսի Աբդուլլաևը և Ֆարիդ Մամեդովը, Լաչինի շրջանում մարտական դիրքից մյուսը շարժվելով, վատ տեսանելիության պայմաններում ձնաբքի հետևանքով կորցրել են ուղղությունը։

• Найдены тела пропавших без вести азербайджанских военнослужащих
Обнаружены тела военнослужащих, пропавших без вести на пограничном направлении в Лачинском районе 3 марта 2022 года.
Как сообщает Armenia.Az, останки Абдуллаева Фирдовси Маис оглу и Мамедова Фарида Аждар оглу найдены в местности Юзбулаг, в поселке Истису Кяльбаджарского района.
Абдуллаев Фирдовси Маис оглу будет похоронен 8 августа в Аллее шехидов в Гяндже, а Мамедов Фарид Аждар оглу — в селе Орта Гарвенд Агдамского района.
Отметим, что 3 марта 2022 года солдаты азербайджанской армии Фирдовси Абдуллаев и Фарид Мамедов, перемещаясь с одной боевой позиции на другую на территории Лачинского района, потеряли ориентиры в условиях плохой видимости из-за метели.