• ANAMA-ն զեկուցել է շաբաթվա ականազերծման մասին
Ականազերծման գործակալությունը (ANAMA) հրապարակել է շաբաթական հաշվետվություն՝ հուլիսի 29-ից օգոստոսի 4-ն ընկած ժամանակահատվածում օկուպացիայից ազատագրված տարածքներում իրականացված ականազերծման գործողությունների վերաբերյալ:
Ինչպես Armenia.Az-ին հայտնել են ANAMA-ից, նշված ժամանակահատվածում Թերթերում, Աղդամում, Աղդերում, Լաչինում, Ֆիզուլիում, Շուշայում, Խոջալիում, Խանքենդիում, Քելբեջարում Գուբադլիում, Խոջավենդում, Ջաբրայիլում և Զանգիլանում հայտնաբերվել է՝ 280 հակահետևակային, 87 հակատանկային ական, 8086 չպայթած զինամթերք: Ականներից ու չպայթած զինամթերքից մաքրվել է 2790,9 հա.

• ANAMA отчиталось по разминированию за неделю
Агентство по разминированию (ANAMA) опубликовало еженедельный отчет об операциях по разминированию, проведенных на освобожденных от оккупации территориях в период с 29 июля по 4 августа.
Как сообщили Armenia.Az в ANAMA, за указанный период в Тертере, Агдаме, Агдере, Лачине, Физули, Шуше, Ходжалы, Ханкенди, Кяльбаджаре, Губадлы, Ходжавенде, Джабраиле и Зангилане были обнаружены 280 противопехотных, 87 противотанковых мин, 8086 неразорвавшихся боеприпасов. От мин и неразорвавшихся боеприпасов очищено 2 790.9 гектаров.