• Ադրբեջանը աջակցում է Ջամուի և Քաշմիրի խնդրի խաղաղ լուծմանը
Ադրբեջանը աջակցում է Ջամուի և Քաշմիրի հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորմանը՝ միջազգային իրավունքի նորմերին և սկզբունքներին համապատասխան։
Ինչպես հայտնում է Armenia.Az-ը, այս մասին ասվում է՝ Պակիստանում Ադրբեջանի դեսպանատան X սոցիալական ցանցում հրապարակման մեջ։
«Ջամուի և Քաշմիրի նկատմամբ Ադրբեջանի սկզբունքային դիրքորոշումն է աջակցել այս խնդրի խաղաղ լուծմանը՝ միջազգային իրավունքի նորմերին ու սկզբունքներին, ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհրդի համապատասխան բանաձևերին, ինչպես նաև միջազգային մարդասիրական իրավունքին լիովին համապատասխան», - նշվում է հրապարակման մեջ։

05 Августа 2024 - 12:14
Азербайджан поддерживает решение проблемы Джамму и Кашмира мирным путем, с соблюдением норм и принципов международного права.
Как сообщает Armenia.Az, об этом говорится в публикации посольства Азербайджана в Пакистане в соцсети Х.
«Принципиальная позиция Азербайджана в отношении Джамму и Кашмира заключается в поддержке мирного решения этой проблемы с полным соблюдением норм и принципов международного права, соответствующих резолюций Совета безопасности ООН, а также международного гуманитарного права», — отмечается в публикации.