• Զաքիր Հասանով. Ադրբեջանական բանակը պետք է պատրաստ լինի պատասխանել ցանկացած սադրանքի
Օգոստոսի 3-ին Ադրբեջանի Պաշտպանության նախարարությունում տեղի է ունեցել կոլեգիայի ընդլայնված կազմով նիստ՝ նվիրված 2024 թվականի առաջին կիսամյակի արդյունքներին։
Ինչպես Armenia.Az-ին հայտնել են գերատեսչությունից, հանդիպմանը վերլուծվել է՝ պայմանական սահմանին ներկա օպերատիվ իրավիճակը և ադրբեջանական բանակի ստորաբաժանումների կողմից ձեռնարկված հրատապ միջոցները՝ տարածաշրջանում իր հովանավորների կողմից զինված Հայաստանի կողմից սադրանքները ճնշելու նպատակով:
Մասնակիցնրի ուշադրությանն են ներկայացվել՝ Ադրբեջանի նախագահ, Զինված ուժերի Գերագույն գլխավոր հրամանատար Իլհամ Ալիևի՝ կողմից՝ ադրբեջանական բանակի առջև դրված խնդիրները:
Հանդիպման ելույթ ունեցող Զաքիր Հասանովը հիշեցրել է պետության ղեկավարի հայտարարությունն այն մասին, որ «Որքան էլ դու զենք ու զինամթերք ես ունեցել, որքան էլ ժամանակակից ռազմական տեխնոլոգիաներ ես օգտագօրծել, , հենց զինվորներն ու սպաներն են զեռքը ձեռքին հաղթանակ տարել»,- և նշել է, որ ադրբեջանական բանակն ի վիճակի է բարձր պրոֆեսիոնալիզմով կատարել Գերագույն գլխավոր հրամանատարի ցանկացած առաջադրանքները։

05 Августа 2024 - 08:52
3 августа в Министерстве обороны Азербайджана состоялось расширенное заседание коллегии, посвященное итогам первого полугодия 2024 года.
Как сообщили Armenia.Az в ведомстве, на заседании была проанализирована текущая оперативная обстановка на условной границе и неотложные меры, предпринимаемые подразделениями азербайджанской армии для пресечения провокаций, совершаемых с целью обострения ситуации в регионе Арменией, вооружаемой ее покровителями.
До сведения участников были доведены задачи, поставленные президентом Азербайджана, Верховным главнокомандующим Вооруженными силами Ильхамом Алиевым перед азербайджанской армией.
Выступивший на заседании министр обороны генерал-полковник Закир Гасанов напомнил заявление главы государства о том, что «Сколько бы у тебя ни было оружия и боеприпасов, сколько бы современных военных технологий ты ни использовал, именно солдаты и офицеры с оружием в руках одерживают победу», и отметил, что азербайджанская армия способна с высоким профессионализмом выполнить любое задание Верховного главнокомандующего.