• ԱՄՆ-ը բարձրացրել է Ադրբեջանում նավթի արդյունահանման կանխատեսումը
ԱՄՆ էներգետիկայի նախարարությանն առընթեր էներգետիկ տեղեկատվության վարչությունը (EIA) հրապարակել է 2024-2025 թվականների համար Ադրբեջանում նավթի և այլ հեղուկ ածխաջրածինների միջին օրական արդյունահանման կանխատեսումը։
Ինչպես հաղորդում է APA-ն՝ հղում անելով ամսական զեկույցին (EIA), Ադրբեջանում նավթի և այլ հեղուկ ածխաջրածինների օրական արդյունահանումն այս տարի, ամենայն հավանականությամբ, կկազմի 610 հազար բարել, ինչը համապատասխանում է նախորդ կանխատեսմանը։
Ընդ որում, կանխատեսման համաձայն, հաջորդ տարի նավթի օրական միջին արդյունահանումը երկրում կկազմի 660 հազար բարել (նախկին կանխատեսումը` 650 հազար բարել):

10 Июля 2024 - 10:42
Управление энергетической информации (EIA) при Министерстве энергетики США обнародовало прогноз по среднесуточной добыче нефти и других жидких углеводородов в Азербайджане на 2024-2025 годы.
Как сообщает Armenia.Az со ссылкой на ежемесячный отчет (EIA), ежедневная добыча нефти и других жидких углеводородов в Азербайджане в этом году, вероятно, составит 610 тыс. баррелей, что соответствует предыдущему прогнозу.
При этом, по прогнозу (EIA), в следующем году среднесуточная добыча нефти в стране будет на уровне 660 тыс. баррелей (предыдущий прогноз - 650 тыс. баррелей).