• Բրազիլիայի նախագահը շնորհավորել է նախագահ Իլհամ Ալիևին
Բրազիլիայի Դաշնային Հանրապետության նախագահ Լուիս Ինասիո Լուլա դա Սիլվան շնորհավորական նամակ է հղել Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահ Իլհամ Ալիևին՝ երկրի Անկախության օրվա առթիվ, հայտնում է Azertac-ը։
«Բրազիլիայի կառավարության, ժողովրդի և անձամբ իմ անունից շնորհավորում եմ Ձերդ Գերազանցությանը Ադրբեջանի Անկախության օրվա առթիվ։ Ադրբեջանական ժողովրդին մաղթում եմ երջանկություն և բարգավաճում։.
Եվս մեկ անգամ հայտարարում եմ Բրազիլիայի ցանկությունը՝ այսուհետ էլ շարունակելու համագործակցել Ադրբեջանի հետ՝ հանուն մեր երկրների միջև բարեկամական կապերի ամրապնդման և երկու ժողովուրդների փոխադարձ բարեկեցության։ Այս համատեքստում ես ակնկալում եմ արդյունավետ համագործակցություն՝ Բրազիլիայի և Ադրբեջանի միջև Բաքվում կայանալիք ՄԱԿ-ի Կլիմայի փոփոխության շրջանակային կոնվենցիայի (COP29) Կողմերի համաժողովի առաջիկա 29-րդ նստաշրջանի շրջանակներում:
Պարոն նախագահ, խնդրում եմ ընդունել բարձրագույն հարգանքի հավաստիքը»,- ասված է շնորհավորանքի տեքստում։

22 Июня 2024 - 09:05
Президент Федеративной Республики Бразилия Луис Инасио Лула да Силва направил Президенту Азербайджанской Республики Ильхаму Алиеву поздравительное письмо по случаю Дня независимости страны, сообщает Азертадж.
«От имени правительства, народа Бразилии и от себя лично поздравляю Ваше превосходительство с Днем независимости Азербайджана. Желаю азербайджанскому народу счастья и благополучия.
Еще раз заявляю о желании Бразилии и впредь продолжать взаимодействие с Азербайджаном во имя укрепления дружественных связей между нашими странами и взаимного благосостояния двух народов. В этом контексте с нетерпением ожидаю плодотворного сотрудничества между Бразилией и Азербайджаном в рамках предстоящей в Баку 29-й сессии Конференции сторон Рамочной конвенции ООН об изменении климата (СОР29).
Господин Президент, прошу принять заверение в высочайшем уважении и почтении», - говорится в тексте поздравления.