14 Հունիսի 2024 - 12:08
Ադրբեջանի նախագահի օգնական Հիքմեթ Հաջիևը՝ ԵՄ արտաքին քաղաքական գերատեսչության ծառայության ղեկավարի տեղակալ Էնրիկե Մորայի հետ անցկացրել է՝ Ադրբեջանի և Եվրամիության միջև անվտանգության երկխոսության 5-րդ փուլը։
Ինչպես տեղեկացնում է Armenia.Az-ը, այս մասին, ասվում է Հ. Հաջիևի Х սոցցանցում պաշտոնական էջում հրապարակման մեջ:
Տեղեկատվության համաձայն՝ կողմերը քննարկել են ԵՄ-Ադրբեջան գործընկերության հետագա զարգացման, երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող տարածաշրջանային և գլոբալ հարցեր։
Ընդգծվել է, որ Ադրբեջանըհանդիսանում է ԵՄ-ի արժեքավոր և հուսալի գործընկերը»,- ասվում է հաղորդագրությունում։

• Проведен 5-й раунд диалога по безопасности Азербайджан-ЕС
Помощник президента Азербайджана - заведующий отделом по вопросам внешней политики Администрации президента Хикмет Гаджиев провел с замглавы внешнеполитической службы ЕС Энрике Морой 5-й раунд диалога по безопасности между Азербайджаном и Европейским Союзом.
Как передает Armenia.Az, об этом говорится в публикации на официальной странице Х.Гаджиева в соцсети Х.
Согласно информации, стороны обсудили дальнейшее развитие партнерства ЕС-Азербайджан, региональные и глобальные вопросы, представляющие взаимный интерес.
«Было подчеркнуто, что Азербайджан является ценным и надежным партнером ЕС», - отмечается в сообщении.