• Քննարկումներ են անցկացվել Ադրբեջանի և Ճապոնիայի բուհերի միջև՝ ուսանողների փոխանակման վերաբերյալ
Այցով Ճապոնիայում գտնվող ԱՀ Սփյուռքի հետ աշխատանքի պետական կոմիտեի նախագահ Ֆուադ Մուրադովը հանդիպել է՝ Կեյոյի համալսարանի ղեկավարության և դասախոսական կազմի հետ։
Ինչպես հայտնում է AZERTAC-ը, հանդիպման ընթացքում հյուրին տեղեկացրել են՝ համալսարանի պատմության, նրա անցած զարգացման փուլերի և ուսումնասիրվող առարկաների մասին։
Շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության համար՝ կոմիտեի նախագահը պատմել է՝ կոմիտեի գործունեության, միջազգային կապերի և իրականացվող նախագծերի մասին։
Հանդիպմանը քննարկվել են՝ Քեյոյի համալսարանի և ադրբեջանական բուհերի միջև ուսանողների փոխանակման, համալսարանի և ադրբեջանական սփյուռքի աջակցության հիմնադրամի միջև համագործակցության հաստատման և այլ հարցեր։

• Проведены обсуждения по обмену студентами между университетами Азербайджана и Японии
Председатель Государственного комитета Азербайджанской Республики по работе с диаспорой Фуад Мурадов, находящийся с визитом в Японии, встретился с руководством и профессорско-преподавательским составом Университета Кэйо.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, в ходе встречи гость был проинформирован об истории университета, пройденных им этапах развития и изучаемых дисциплинах.
Выразив признательность за радушный прием, председатель рассказал о деятельности комитета, его международных связях и реализованных проектах.
На встрече обсуждались обмен студентами между Университетом Кэйо и азербайджанскими университетами, налаживание сотрудничества университета с Фондом поддержки азербайджанской диаспоры и другие вопросы.