14 Հունիսի 2024 - 08:20
Ադրբեջանում Եվրամիության (ԵՄ) ներկայացուցչությունը՝ «Ձեռք բերեք ճիշտ հմտություններ» արշավի շրջանակներում սեմինար է անցկացրել՝ «Ապագա մասնագիտություններն ու ապագայի հմտությունները» թեմայով։
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, ելույթ ունենալով սեմինարի բացմանը, Ադրբեջանում ԵՄ ներկայացուցչության ղեկավար Պյոտր Միխալկոն ասել է, որ ԵՄ-ն հարյուրավոր նախագծեր է իրականացրել Ադրբեջանի տարածաշրջաններում, և այդ նախագծերը հիմնականում ընդգրկում են 7 ոլորտներ։ Դրանց թվում են կրթության և մշակույթի ոլորտները։
ԵՄ ներկայացուցիչն իր ելույթում անդրադարձել է կլիմայի փոփոխությանը և երիտասարդության դերին այս գործընթացում։ Նա հիշեցրել է, որ Ադրբեջանն այս տարի կհյուրընկալի COP29-ը. «Մենք հուսով ենք ավելի լավ արդյունքների հասնել՝ COP29-ը ընդունող, որպես կլիմայի գլոբալ փոփոխության դեմ պայքարի առաջատար Ադրբեջանի հետ՝ այս համաժողովում»:
Անցյալ սեպտեմբերից հազարավոր երիտասարդներ մասնակցել են միջոցառումների, որոնք ցույց են տվել հմտությունների կարևորությունը, հատկապես արագ փոփոխվող աշխատաշուկայում, ներառյալ կրթական տոնավաճառը, երիտասարդների շրջանում գիտելիքների մրցույթը, գործնական սեմինարները, աշխատանքի տոնավաճառը և տարբեր այլ միջոցառումներ:

14 Июня 2024 - 09:07
Представительство Европейского союза (ЕС) в Азербайджане в рамках кампании «Приобретай правильные навыки» провело семинар на тему «Будущие профессии и навыки будущего».
Как передает Armenia.Az, выступая на открытии семинара, руководитель представительства ЕС в Азербайджане Петер Михалко сказал, что ЕС реализовал сотни проектов в регионах Азербайджана и эти проекты охватывают в основном 7 сфер. Среди них сферы образования, культуры.
В своем выступлении представитель ЕС затронул изменение климата и роль молодежи в этом процессе. Он напомнил, что Азербайджан примет COP29 в этом году: «Мы надеемся достичь лучших результатов на этой конференции с Азербайджаном, принимающим COP29 в качестве лидера в борьбе с глобальным изменением климата».
Начиная с сентября прошлого года, тысячи молодых людей приняли участие в мероприятиях, которые продемонстрировали важность навыков, в особенности в условиях быстро меняющегося рынка труда, в том числе в выставке образования, конкурсе знаний среди молодежи, практических семинарах, выставке труда и других различных мероприятиях.