13 Հունիսի 2024 - 17:24
Քանի որ Ադրբեջանը ընտրվել է COP29-ի նախագահ, տարբեր ոլորտներում ռեսուրսների զգալի մոբիլիզացիա է նկատվում:
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, այս մասին հայտարարել է Ադրբեջանում ՄԱԿ-ի մշտական համակարգող Վլադանկա Անդրեևան՝ UNFPA-ի և Աշխատանքի և սոցիալական պաշտպանության նախարարության կողմից համատեղ կազմակերպված «Տասներորդ զրույցը կլիմայի վերաբերյալ 29 զրույցների շարքից. ճանապարհ դեպի COP29» միջոցառման ժամանակ։
«Ադրբեջանում ՄԱԿ-ի ներկայացուցչությունը շարունակում է աջակցել երկրին և շահագրգիռ կողմերին COP29-ի հաջող անցկացման համար», - ասել է նա:
Անդրեևայի խոսքով՝ այսօրվա իրադարձությունը շատ կարևոր է, քանի որ կլիմայի փոփոխությունն ազդում է ամբողջ աշխարհում ժողովրդագրական դինամիկայի վրա։

• Владанка Андреева: Азербайджан мобилизует ресурсы для COP29
С тех пор как Азербайджан был выбран страной-председателем на COP29, наблюдается значительная мобилизация ресурсов в различных секторах.
Как передает Armenia.Az, об этом заявила резидент-координатор ООН в Азербайджане Владанка Андреева в ходе мероприятия «Десятая беседа из цикла 29 бесед о климате: Путь к COP29», организованного совместно UNFPA и Министерством труда и социальной защиты населения.
«Представительство ООН в Азербайджане продолжает поддерживать страну и заинтересованные стороны для успешного проведения COP29»,- сказала она.
По словам Андреевой, сегодняшнее мероприятие очень важно, так как климатические изменения оказывают влияние на демографическую динамику во всем мире.