• Գերմանիայի ներկայացուցիչ. Ադրբեջանը մեծ հաջողությունների է հասել COP29-ի շրջանակներում առաջադրված գործողությունների ծրագրով
13 Հունիսի 2024 - 12:05
«Ադրբեջանն արդեն հաջողությունների է հասել՝ COP29-ի նախագահության շրջանակներում ներկայացված գործողությունների ծրագրով»։
Այդ մասին Բոննում Armenia.Az-ին ասել է՝ Գերմանիայի շրջակա միջավայրի, բնության, պահպանության, միջուկային անվտանգության և սպառողների պաշտպանության դաշնային նախարարության աշխատակից Մորից Վեբերը՝ COP29-ի նախագահության օրակարգում ընդգրկված որոշ նախաձեռնությունների ներկայացման շրջանակում։
«Այն թեմաները, որոնք այսօր Ադրբեջանը ներկայացնում է Բոննում, շատ կարևոր են։ Բայց հիմնական աշխատանքն առջևում է, և մենք աջակցում ենք Ադրբեջանին՝ նախաձեռնությունների իրականացման հարցում»,- ասել է Վեբերը։

• Представитель ФРГ: Азербайджан добился больших успехов с планом действий, выдвинутым в рамках COP29
13 Июня 2024 - 10:49
«Азербайджан уже добился больших успехов с планом действий, выдвинутым в рамках председательства в COP29».
Об этом Armenia.Az сообщил сотрудник Федерального министерства окружающей среды, природы, охраны, ядерной безопасности и защиты прав потребителей Германии Мориц Вебер в Бонне, в рамках презентации некоторых инициатив, включенных в повестку дня председательства COP29.
«Темы, которые Азербайджан сегодня представляет в Бонне, имеют большое значение. Но основная работа впереди, и мы поддерживаем Азербайджан в реализации инициатив», - сказал Вебер.