• Ասադովը շնորհավորել է Միշուստինին Ռուսաստանի օրվա առթիվ
Ադրբեջանի վարչապետ Ալի Ասադովը շնորհավորական նամակ է հղել Ռուսաստանի Դաշնության կառավարության նախագահ Միխայիլ Միշուստինին՝ ազգային տոնի՝ Ռուսաստանի օրվա կապակցությամբ։
Այս մասին հայտնում է ԱՀ Նախարարների կաբինետի մամուլի ծառայությունը։
Ուղերձում նշվում է, որ երկու երկրների ժողովուրդներին կապող բարեկամության, բարիդրացիության և փոխըմբռնման դարավոր կապերը, մշակութային և հումանիտար խորը ավանդույթները անսասան հիմքն են հանդիսանում՝ ադրբեջանա-ռուսական փոխշահավետ համագործակցության և ռազմավարական գործընկերության առաջանցիկ զարգացման համար։
Ընդգծվել է, որ առանձնահատուկ գոհունակություն է առաջացնում՝ երկու երկրների միջև կառուցողական երկկողմ երկխոսությունը և արդյունավետ համագործակցությունը լայն ոլորտներում, այդ թվում՝ առևտրատնտեսական, ներդրումային, արդյունաբերական, տրանսպորտային, մշակութային, հումանիտար և մի շարք այլ ոլորտներում։

• Асадов поздравил Мишустина с Днем России
Премьер-министр Азербайджана Али Асадов направил поздравительное письмо председателю Правительства Российской Федерации Михаилу Мишустину по случаю государственного праздника - Дня России.
Об этом сообщает пресс-служба Кабинета министров АР.
В послании отмечено, что многовековые узы дружбы, добрососедства и взаимопонимания, глубокие культурные и гуманитарные традиции, связывающие народы двух стран, являются незыблемым фундаментом поступательного развития азербайджано-российского взаимовыгодного сотрудничества и стратегического партнерства.
Подчеркнуто, что особое удовлетворение вызывает конструктивный двусторонний диалог и плодотворное сотрудничество двух стран по самому широкому спектру направлений, в том числе в торгово-экономической, инвестиционной, промышленной, транспортной, культурно-гуманитарной и многих других сферах.
А.Асадов выразил уверенность, что многоплановое сотрудничество между Азербайджаном и Россией будет и впредь поступательно развиваться и крепнуть в интересах наших народов и стран.