• Լուկաշենկոն հիացած է Շուշայով. Բելառուսը կմասնակցի վերականգնմանը
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, այս մասին ասել է Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն Միլլի Մեջլիսի նախագահ Սահիբա Գաֆարովայի հետ հանդիպման ժամանակ։
Բելառուսի ղեկավարը հիշեցրել է իր վերջին այցը Ադրբեջան, մասնավորապես՝ նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ ազատագրված տարածքներ կատարած իր այցը։
«Շուշայում ես նախագահ Ալիևին ասացի. Ես երբեք նման վայր չեմ տեսել՝ լինելով մեր մոլորակի շատ վայրերում. մաքուր օդ, գեղեցիկ բնություն: Դուք ապրում եք դրախտում: Համոզված եմ, որ այս տարածքներում կյանքը վերականգնելով դուք ևս մեկ սխրանք կգործեք։ Մենք հաճույքով կմասնակցենք այդ աշխատանքներին, արդեն որոշել ենք ուղղությունները: Ոչ մի խոչընդոտ չկա»,- նշել է Ա. Լուկաշենկոն։

• Лукашенко восхищен Шушой: Беларусь будет участвовать в восстановлении
Как сообщает Armenia.Az, об этом президент Беларуси Александр Лукашенко сказал в ходе встречи с председателем Милли Меджлиса Сахибой Гафаровой.
Глава Беларуси напомнил о своем недавнем визите в Азербайджан, в частности, совместно с президентом Ильхамом Алиевым поездкой на освобожденные территории.
«В Шуше я сказал президенту Алиеву: Такого места я нигде не видел, побывав во многих местах нашей планеты: чистый воздух, прекрасная природа. Вы живете в раю. Я уверен, вы совершите очередной подвиг, восстановив жизнь на этих территориях. Мы будем с удовольствием участвовать в этих работах, определили направления. Препятствий никаких нет», – отметил А.Лукашенко.