31 Մայիսի 2024 - 16:40
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ն, այս մասին ասել է Նորարարությունների և թվային զարգացման գործակալության մոնիտորինգի և հաշվետվողականության բաժնի ղեկավար Իլհամ Սալմանովը՝ Ադրբեջանին ճկուն տեխնիկական աջակցության գործիքի՝ AZTAF-ի ստեղծմանը նվիրված նիստում, որն իրականացվում է Համաշխարհային բանկի կողմից:
Նրա խոսքով՝ ռազմավարությունը մշակվում է Թվային զարգացման և տրանսպորտի նախարարության կողմից, և այն ուղարկվել է պետական կառույցներ՝ արձագանքներ և առաջարկություններ ստանալու համար։
«Ռազմավարությունը ձևավորելիս հաշվի են առնվում բոլոր պետական կառույցների շահերը, և այն ներկայումս կատարելագործվում է»,- հավելել է Սալմանովը։

• В Азербайджане разрабатывается Национальная стратегия ИИ
Как сообщает Armenia.Az, Об этом сказал руководитель отдела мониторинга и подотчетности Агентства инноваций и цифрового развития Ильхам Салманов на заседании, посвященном созданию гибкого инструмента технической помощи Азербайджану AZTAF, реализуемого Всемирным банком.
По его словам, стратегию разрабатывает Министерство цифрового развития и транспорта, она направлена в госструктуры для получения отзывов и предложений.
«При формировании стратегии учитываются интересы всех государственных институтов, в настоящее время она усовершенствуется», — добавил И.Салманов.