25 Մայիսի 2024 - 11:00
Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի թագավոր Չարլզ III-ը ուղերձ է՝ հղել Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևին։
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, այս մասին տեղեկությունը տեղադրված է Ադրբեջանի Հանրապետության ղեկավարի պաշտոնական կայքում։ Ուղերձում Չարլզ III-ը շնորհավորել է Իլհամ Ալիևին և ադրբեջանական ժողովրդին գալիք տոնի՝ մայիսի 28-ի՝ Անկախության օրվա կապակցությամբ։
Ուշերձում ասվում է. «Ես բարձր եմ գնահատում մեր ժողովուրդների միջև կապերը և հուսով եմ, որ Ադրբեջանը և Մեծ Բրիտանիան կշարունակեն սերտորեն աշխատել կարևոր գլոբալ խնդիրների շուրջ՝ լինի դա խաղաղություն և բարգավաճում, թե շրջակա միջավայր և կլիմայի փոփոխություն, որոնք օգուտ կբերեն ապագա սերունդներին:
Ես և իմ տիկինը մեր բարեմաղթանքներն ենք հղում Ձեզ և ողջ ադրբեջանական ժողովրդին՝ Ձեր ազգային տոնի կապակցությամբ»։

• Чарльз III поздравил Ильхама Алиева
Король Великобритании и Северной Ирландии Чарльз III направил письмо президенту Азербайджана Ильхаму Алиеву.
Как сообщает Armenia.Az, информация об этом размещена на официальном сайте главы АР. В письме Чарльз III поздравил Ильхама Алиева и азербайджанский народ с предстоящим 28 мая праздником - Днем независимости.
В письме говорится: «Я высоко ценю связи между нашими народами и надеюсь, что Азербайджан и Великобритания продолжат тесное сотрудничество по важным глобальным вопросам, будь то мир и процветание или окружающая среда и изменение климата, которое пойдет на пользу будущим поколениям.
Я и моя супруга передаем Вам и всему азербайджанскому народу свои наилучшие пожелания по случаю Вашего национального праздника».