23 Մայիսի 2024 - 11:04
Այսօր տեղի է ունեցել պետական այցով Ադրբեջան ժամանած Տաջիկստանի նախագահ Էմոմալի Ռահմոնի դիմավորման պաշտոնական արարողությունը։
Ինչպես հայտնում է Armenia.Az-ը, հրապարակում, որտեղ ծածանվել են երկու երկրների պետական դրոշները, Էմոմալի Ռահմոնի պատվին շարվել է պատվո պահակախումբ։
Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը դիմավորել է Տաջիկստանի նախագահին։ Պատվո պահակախմբի պետը զեկուցում է տվել Էմոմալի Ռահմոնին։ Իլհամ Ալիևն ու Էմոմալի Ռահմոնը քայլել են պատվո պահակախմբի առջևով։ Էմոմալի Ռահմոնը ողջունել է ադրբեջանցի զինվորներին:
Հնչել են Տաջիկստանի և Ադրբեջանի պետական օրհներգերը։ Ադրբեջանական պատվիրակությունը ներկայացվել է Էմոմալի Ռահմոնին, իսկ Տաջիկստանի պատվիրակությունը՝ Ադրբեջանի նախագահին։

• Состоялась официальная церемония встречи Эмомали Рахмона
Сегодня состоялась церемония официальной встречи прибывшего с государственным визитом в Азербайджан президента Таджикистана Эмомали Рахмона.
Как сообщает Armenia.Az, на площади, где развевались государственные флаги обеих стран, в честь Эмомали Рахмона выстроился почетный караул.
Президент Азербайджана Ильхам Алиев встретил президента Таджикистана. Начальник почетного караула отдал рапорт Эмомали Рахмону. Ильхам Алиев и Эмомали Рахмон прошли перед почетным караулом. Эмомали Рахмон поприветствовал азербайджанских солдат.
Были исполнены государственные гимны Таджикистана и Азербайджана. Азербайджанская делегация была представлена Эмомали Рахмону, а делегация Таджикистана - президенту Азербайджана. Почетный караул под звуки военного марша прошел перед президентами Азербайджана и Таджикистана.