• Բելգիայի դեսպանը՝ COP29-ի կարևորության մասին
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, այս մասին ասել է Ադրբեջանում Բելգիայի դեսպան Միշել Պիտերսմանը ADA համալսարանում անցկացվող «Կլիմայի փոփոխության դեմ պայքարի հնարավորություններն ու մարտահրավերները. եվրոպական և տարածաշրջանային հեռանկարներ» թեմայով միջազգային գիտաժողովի ժամանակ։
«COP 29-ը կլինի կարևորագույն միջազգային իրադարձություններից մեկը, որը տեղի է ունեցել Ադրբեջանում նրա անկախությունից ի վեր»,- ընդգծել է նա։
Դեսպանը նշել է, որ կլիմայի փոփոխության դեմ պայքարելու համար անհրաժեշտ է որոշումներ կայացնել ինչպես գլոբալ, այնպես էլ տեղական մակարդակներում։ Նրա խոսքով, կլիմայի փոփոխության հետևանքների մեղմացումը պահանջում է վճռական և համակարգված ջանքեր բոլոր հիմնական խաղացողների կողմից:

COP29 будет одним из самых важных событий в истории Азербайджана.
Как сообщает Armenia.Az, об этом сказал посол Бельгии в Азербайджане Мишель Питерсман на международном семинаре в университете ADA на тему «Возможности и вызовы борьбы с изменением климата. Европейские и региональные перспективы».
«COP 29 будет одним из самых важных международных событий, которые происходили в Азербайджане за время его независимости», - подчеркнул он.
Посол упомянул, что для борьбы с изменением климата необходимо принимать решения как на глобальном, так и на местном уровнях. По его словам, смягчение последствий климатических изменений требует решительных и скоординированных усилий всех основных участников.