17 Ապրիլի 2024 - 15:12
Ադրբեջանի նախագահի օգնական, նախագահի աշխատակազմի արտաքին քաղաքականության բաժնի ղեկավար Հիքմեթ Հաջիևը պատասխանել է «Ազերթաջ»-ի հարցին՝ կապված Ադրբեջանի տարածքից ռուս խաղաղապահների դուրսբերման մասին տարածված տեղեկատվության հետ։
Armenia.Az-ի փոխանցմամբ՝ Հիքմեթ Հաջիևն ասել է. «Երկու երկրների բարձրագույն ղեկավարությունը որոշում է կայացրել 2020 թվականի նոյեմբերի 10-ի Եռակողմ հայտարարության հիման վրա Ադրբեջանի Հանրապետության տարածքում ժամանակավորապես տեղակայված Ռուսաստանի Դաշնության խաղաղապահների մեր երկրի տարածքից վաղաժամկետ դուրսբերման մասին։ Գործընթացն արդեն սկսվել է, Ադրբեջանի և Ռուսաստանի պաշտպանության նախարարությունները միջոցներ են ձեռնարկում այս որոշումը կյանքի կոչելու համար»։

17 Апреля 2024 - 15:12
Помощник президента Азербайджана - заведующий отделом по вопросам внешней политики Администрации президента Хикмет Гаджиев ответил на вопрос Азертадж, касающийся распространенной информации о выводе российских миротворцев с территории Азербайджана.
Как сообщает Armenia.Az, Хикмет Гаджиев заявил: «Высшим руководством обеих стран принято решение о досрочном выводе с территории нашей страны миротворцев Российской Федерации, временно размещенных на территории Азербайджанской Республики на основании Трехстороннего заявления от 10 ноября 2020 года. Процесс уже начался, министерства обороны Азербайджана и России принимают меры по исполнению данного решения».