• Նոր ճանապարհ դեպի Ղարաբաղ. մուտք դեպի ռազմավարական ջրամբար
Ինչպես Armenia.AzCaliber.Az-ին հայտնել է՝ Ադրբեջանի Ավտոմոբիլային ճանապարհների պետական գործակալության մամուլի ծառայության ղեկավար Անար Նաջաֆլին, ճանապարհի ընդհանուր երկարությունը կկազմի 80 կիլոմետր, լայնությունը՝ 9 մետր (ճամփեզրով՝ 15 մետր), այն լինելու է երկշերտ:
Կատարվում են հողային աշխատանքներ, ճանապարհի հիմքի կառուցման աշխատանքներ, հարթեցվում է տեղանքը, պայթեցվում են ճանապարհի կառուցմանը խանգարող ժայռերը, անցկացվում են ջրահեռացման խողովակներ։
Ճանապարհի վրա կկառուցվի 6 կամուրջ:
Սուգովուշան-Սարսանգի ջրամբար-Գյոզլուքյորփու-Քելբեջար ճանապարհը հանդիսանում է՝ Ղարաբաղի և Արևելյան Զանգեզուրի տնտեսական շրջաններում իրականացվող նախագծերից մեկը, որը կարևոր դեր կխաղա երկարամյա հայկական օկուպացիայից ազատագրված քաղաքների, շրջանների և գյուղերի սոցիալ-տնտեսական զարգացման գործում:

• Новая дорога в Карабахе: выход к стратегическому водохранилищу
Как сообщил Armenia.Az руководитель пресс-службы Государственного агентства автомобильных дорог Азербайджана Анар Наджафли, общая длина дороги составит 80 километров, ширина – 9 метров (с обочиной – 15 метров), она будет двухполосной.
Ведутся земляные работы, закладывается основание дороги, выравнивается рельеф, взрываются мешающие прокладке дороги скалы, укладываются водоотводные трубы.
На дороге построят 6 мостов.
Дорога Суговушан – Сарсангское водохранилище – Гозлукёрпю - Кяльбаджар является одним из проектов, реализуемых на территории Карабахского и Восточно-Зангезурского экономических районов, которые сыграют важную роль в социально-экономическом развитии городов, районов и сел, освобождённых от многолетней армянской оккупации.