29 Փետրվարի 2024 - 18:00
Փետրվարի 28-29-ը Բեռլինի Բորզիգ վիլլայում (Գերմանիա) բանակցություններ են տեղի ունեցել Ադրբեջանի և Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարներ Ջեյհուն Բայրամովի և Արարատ Միրզոյանի միջև։
Ինչպես Armenia.Az-ին հայտնել են ԱԳՆ-ից, բանակցություններում քննարկվել են երկրների դիրքորոշումները «Խաղաղության և միջպետական հարաբերությունների հաստատման մասին երկկողմ համաձայնագրի» նախագծի կետերի վերաբերյալ։
Նշվել է որոշ առանցքային հարցերի շուրջ աշխատանքի շարունակման անհրաժեշտությունը։
Այցի շրջանակներում Ջեյհուն Բայրամովը և Արարատ Միրզոյանը հանդիպել են Գերմանիայի արտաքին գործերի նախարար Աննալենա Բարբոքի հետ։ Ջեյհուն Բայրամովը շնորհակալություն է հայտնել գերմանական կողմին՝ Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև բանակցություններ կազմակերպելու համար։

29 Февраля 2024 - 17:05
28-29 февраля на вилле Борзиг в Берлине (Германия) состоялись переговоры между министрами иностранных дел Азербайджана и Армении - Джейхуном Байрамовым и Араратом Мирзояном.
Как сообщили Armenia.Az в МИД, на переговорах были обсуждены позиции стран касательно пунктов проекта «Двустороннего соглашения о мире и установлении межгосударственных отношений».
Была отмечена необходимость продолжения дополнительной работы по некоторым ключевым вопросам.
В рамках визита Джейхун Байрамов и Арарат Мирзоян встретились с министром иностранных дел Германии Анналеной Бербок. Джейхун Байрамов выразил благодарность германской стороне за организацию переговоров между Азербайджаном и Арменией.