• Ալիևը գերմանական ԶԼՄ-ներին բռնել է ստի վրա
Գերմանական մամուլում Ադրբեջանը ներկայացվում է որպես բռնապետական երկիր, որտեղ իբր չի ապահովվում ազատությունը, մարդկանց ձերբակալում են իրենց կարծիքի համար և որտեղ տիրում է բռնապետություն։ Սա բացարձակ սուտ է, և ես ափսոսում եմ դրա համար։
Ինչպես հաղորդում է AZERTAC-ը, այդ մասին հայտարարել է նախագահ Իլհամ Ալիեւը՝ ընդունելով Գերմանիայի տնտեսության արևելյան կոմիտեի պատվիրակությանը։
Պետության ղեկավարը նշել է, որ Ադրբեջանի մասին միտումնավոր շատ բացասական տպավորություն է ստեղծվում։ «Այս ամենը կարո՞ղ է խանգարել մեր մեր կողմից անցկացվող աշխատանքին։ Ո՛չ։ Մենք աշխատում ենք մեր ժողովրդի, մեր երկրի բարօրության համար՝ լինի դա տարածքային ամբողջականության վերականգնում, թե տնտեսական օրակարգ»,- հավելել է նախագահ Իլհամ Ալիևը

• Алиев уличил СМИ Германии во лжи
В германской прессе Азербайджан представляется как деспотическая страна, где якобы не обеспечиваются свободы, людей арестовывают за их мнения и где царит диктатура. Это абсолютная ложь, и я сожалею по этому поводу.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, об этом заявил президент Ильхам Алиев, принимая делегацию Восточного комитета германской экономики.
Глава государства отметил, что об Азербайджане намеренно создается очень негативное впечатление. «Может ли все это помешать проводимой нами работе?! Нет! Мы работаем во имя благосостояния нашего народа, нашей страны, будь то восстановление территориальной целостности или экономическая повестка дня», - добавил президент Ильхам Алиев.