• Իլհամ Ալիև. Ֆրանսիան կրակի վրա բենզին է լցնում և Հայաստանին մահաբեր զենք է մատակարարում
Գերմանիայի կանցլերի նախաձեռնությամբ Մյունխենում Հայաստանի վարչապետի հետ վերջերս կայացած հանդիպումը կարևոր էր խաղաղ գործընթացին դինամիկա հաղորդելու առումով։
Ինչպես հաղորդում է AZERTAC-ը, այդ մասին հայտարարել է նախագահ Իլհամ Ալիևը՝ Գերմանիայի տնտեսության արևելյան կոմիտեի պատվիրակությանն ընդունելիս։
Ընդգծելով, որ Ադրբեջանն աջակցում է գերմանական կողմի առաջարկով Բեռլինում արտգործնախարարների հանդիպման անցկացմանը, պետության ղեկավարն ասել է. «Այսպիսով, Գերմանիան, ի տարբերություն իր հարևան Ֆրանսիայի, որը, ինչպես ասում են, բենզին է լցնում կրակի վրա և Հայաստանին մահաբեր զենք է մատակարարում, խաղաղ գործընթացում չեզոքություն է ցուցաբերում»։

28 Февраля 2024 - 17:39
Недавняя встреча с премьер-министром Армении в Мюнхене по инициативе канцлера Германии была важной с точки зрения придания динамизма мирному процессу.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, об этом заявил президент Ильхам Алиев, принимая делегацию Восточного комитета германской экономики.
Подчеркнув, что Азербайджан поддерживает проведение встречи министров иностранных дел в Берлине по предложению немецкой стороны, глава государства сказал: «Так, Германия, в отличие от расположенной по соседству с ней Франции, которая, как говорится, подливает бензин в огонь и снабжает Армению летальным оружием, демонстрирует нейтралитет в мирном процессе».