• Ալիև. Ադրբեջանական բանակը իրականացրել է գործողություններ, որոնք անհնար են համարվել
Այսօր մենք այստեղ ենք (Խոջալիում - Խմբ.), իսկ այստեղ լինելը նշանակում է պատմական արդարության վերականգնում։ Այսօր ցնծում են Խոջալուի ցեղասպանության զոհերի հոգիները.
Ինչպես հաղորդում է AZERTAC-ը, այս մասին փետրվարի 26-ին հայտարարել է նախագահ Իլհամ Ալիևը՝ Խոջալուի շրջանի հասարակության ներկայացուցիչների հետ հանդիպմանը։
«Ադրբեջանական բանակը պրոֆեսիոնալ բանակ է, հայրենասեր և հմուտ, և միևնույն ժամանակ այնպես է անցկացնում գործողությունները, որ կարճ ժամանակահատվածում իրականացվել են անհնարին համարվող գործողություններ։ Դրանցից մեկը, և գուցե գլխավորը՝ Շուշայի գործողությունն էր»,- հավելել է պետության ղեկավարը։

27 Февраля 2024 - 09:24
Сегодня мы здесь (в Ходжалы – Ред.), и то, что мы находимся здесь, означает восстановление исторической справедливости. Сегодня возрадовались души жертв Ходжалинского геноцида.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, об этом заявил президент Ильхам Алиев 26 февраля на встрече с представителями общественности Ходжалинского района.
«Азербайджанская армия является и профессиональной, и патриотичной, и умелой, и в то же время она проводит операции таким образом, что за короткий период времени были проведены операции, которые считались невозможными. Одна из них, а может, и главная – это Шушинская операция», - добавил глава государства.