23 Փետրվարի 2024 - 17:11
Ադրբեջանի էկոնոմիկայի փոխնախարար Սահիբ Մամեդովը հանդիպել է Լատվիայի գյուղատնտեսության փոխնախարար Նորմունդս Շմիտսի հետ։
Ինչպես Armenia.Az-ին հայտնել են էկոնոմիկայի նախարարությունից, կողմերը քննարկել են առևտրատնտեսական կապերի ընդլայնման ուղիները, այդ թվում՝ համատեղ նախագծերին մասնակցությունը, գյուղատնտեսությունը, այլընտրանքային էներգիան և պարենային անվտանգությունը։
Հանդիպմանը նշվել է բարձր մակարդակի փոխայցելությունների և հանդիպումների դերը Ադրբեջանի և Լատվիայի միջև հարաբերությունների ընդլայնման գործում, տեղեկատվություն է տրամադրվել Ադրբեջանում իրականացվող տնտեսական բարեփոխումների և ներդրումային բարենպաստ միջավայրի մասին։

• Азербайджан и Латвия обсудили альтернативную энергетику
Состоялась встреча заместителя министра экономики Сахиба Мамедова с заместителем министра сельского хозяйства Латвии Нормундсом Шмитсом.
Как сообщили Armenia.Az в Минэкономики, стороны обсудили пути расширения торгово-экономических связей, в том числе участие в совместных проектах, сельское хозяйство, альтернативную энергетику, продовольственную безопасность.
На встрече была отмечена роль взаимных визитов и встреч на высоком уровне в расширении связей между Азербайджаном и Латвией, дана информация об экономических реформах, проводимых в нашей стране и о благоприятном инвестиционном климате.