• «Հրապարակ». Փաշինյանն իր կուսակցությանը հանձնարարել է շարունակել հակառուսական քարոզարշավը
«Երեկ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության կենտրոնական գրասենյակում՝ Նիկոլ Փաշինյանի ղեկավարությամբ տեղի է ունեցել կուսակցության հերթական ժողովը, որի մասին շրջանառվել է երկու տող, այնտեղ քննարկվել են կուսակցության գործունեությանն առնչվող «հայեցակարգային և գաղափարական» հարցեր»։
Ինչպես հայտնում է Armenia.Az-ը, այս մասին գրում է հայկական «Հրապարակ» պարբերականը։
«Հայտնի է դարձել, որ Փաշինյանը մի քանի ժամ հնարավորություն է տվել թիմակիցներին իրենց կարծիքն արտահայտել այս թեմայով՝ փորձելով ցույց տալ, որ հաշվի է առնում յուրաքանչյուրի կարծիքը։ Նրանք ասել են, որ նա հաստատել է Ռուսաստանի նկատմամբ քաղաքականության հիմնավորվածությունը՝ հայտարարելով, որ դրանք կշարունակվեն նույն տեմպերով, թեև շատ հեռուն չեն գնա, քանի որ Հայաստանը կախված է Ռուսաստանից՝ տնտեսական և անվտանգության հարցերում։ Նա, սակայն, չի ասել՝ գնալու է Սանկտ Պետերբուրգ, թե ոչ։
Նա չի պատմել նաև՝ Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև սահմանագծման և սահմանների անվտանգության հարցերով հանձնաժողովների ղեկավարների նույն օրը կայացած հանդիպման մասին»,- ասվում է հաղորդագրությունում։

• «Грапарак»: Пашинян поручил своей партии продолжать антироссийскую кампанию
«Вчера в центральном аппарате партии «Гражданский договор» состоялось очередное партийное собрание под руководством Никола Пашиняна, о котором распространили две строчки, на нем обсуждались «концептуальные и идеологические» вопросы, связанные с деятельностью партии».
Как передает Armenia.Az, об этом пишет армянское издание «Грапарак».
«Стало известно, что Пашинян предоставил своим товарищам по команде возможность в течение нескольких часов высказывать свое мнение по этой теме, пытаясь показать, что он учитывает мнение каждого. Они сказали, что он подтвердил обоснованность политики в отношении России, заявив, что они будут продолжать в том же темпе, хотя и не зайдут слишком далеко, поскольку Армения зависит от России в вопросах экономики и безопасности. Однако он не сказал, поедет ли он в Петербург или нет.
Он также не рассказал о состоявшейся в тот же день встрече глав комиссий по демаркации границы и вопросам пограничной безопасности Армении и Азербайджана на границе», - говорится в сообщении.