• ԱՀ ԱԳՆ-ն՝ Մուստաֆաևի և Գրիգորյանի հանդիպման մասին
Նոյեմբերի 30-ին կայացել է՝ ԱՀ և Հայաստանի Հանրապետության միջև պետական սահմանների սահմանազատման և պետական սահմանների սահմանազատման ու սահմանների անվտանգության հանձնաժողովի հերթական 5-րդ նիստը։
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, այս մասին ասված է Ադրբեջանի ԱԳՆ հայտարարության մեջ։
Նիստը նախագահել են Ադրբեջանի և Հայաստանի փոխվարչապետներ Շահին Մուստաֆաևը և Մհեր Գրիգորյանը։ Կողմերը շարունակել են քննարկել՝ սահմանազատման ասպեկտները և դիտարկել մի շարք կազմակերպչական ու ընթացակարգային հարցեր:
Բացի այդ, նախապես համաձայնեցվել է՝ հանձնաժողովների նիստերի և համատեղ աշխատանքային հանդիպումների կազմակերպման և անցկացման կանոնակարգի տեքստը։ Կողմերը պայմանավորվել են սկսել աշխատանքը՝ Պետական սահմանների սահմանազատման պետական հանձնաժողովի և սահմանազատման ու սահմանների անվտանգության հանձնաժողովի համատեղ գործունեության կանոնակարգի նախագծերի համաձայնեցման, ինչպես նաև հանձնաժողովների նիստերի ակտիվացման ուղղությամբ։ Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել նաև աշխատանքային կարգով որոշել հաջորդ հանդիպման օրը և վայրը։

30 Ноября 2023 - 15:17
30 ноября состоялась очередная 5-я встреча Комиссии по вопросам делимитации государственной границы и Комиссии по делимитации государственной границы и пограничной безопасности между Азербайджанской Республикой и Республикой Армения.
Как передает Armenia.Az, об этом говорится в заявлении МИД Азербайджана.
Встреча прошла под председательством вице-премьеров Азербайджана и Армении Шахина Мустафаева и Мгера Григоряна. Стороны продолжили обсуждение аспектов разграничения, рассмотрели ряд организационных и процедурных вопросов.
Кроме того, был предварительно согласован текст Регламента организации и проведения заседаний и совместных рабочих встреч комиссий. Стороны договорились начать работу по согласованию проекта Положения о совместной деятельности Государственной комиссии по делимитации государственной границы и Комиссии по вопросам делимитации и пограничной безопасности, а также интенсифицировать проведение встреч комиссий. Также была достигнута договоренность определить дату и место проведения следующей встречи в рабочем порядке.