29 Նոյեմբերի 2023 - 16:31
Մայրուղային գազատարներով բեռնափոխադրումներից Ադրբեջանի եկամուտներն այս տարվա հունվար-սեպտեմբերին կազմել է 1 891 727,3 հազար մանաթ, ինչը տարեկան կտրվածքով նշանակում է 10,9 տոկոս աճ։
Ինչպես Armenia.Az-ին հայտնել են Պետական վիճակագրական կոմիտեից, 2022 թվականի համապատասխան ժամանակահատվածում այդ ցուցանիշը կազմել է 1,706,401,5 հազար մանաթ։
Նշենք, որ այս տարվա հունվար-սեպտեմբերին Ադրբեջանում մայրուղային գազատարներով փոխադրվել է 29 430,7 մլն խմ գազ, ինչը 10,3%-ով բարձր է նախորդ տարվա համապատասխան ժամանակահատվածի համեմատ։

• Госкомстат: Доходы Азербайджана от магистральных газопроводов растут
Доходы Азербайджана от грузоперевозок по магистральным газопроводам за январь-сентябрь текущего года составили 1 891 727,3 тыс. манатов, это означает рост на 10,9% в годовом сравнении.
Как сообщили Armenia.Az в Государственном комитете по статистике, за соответствующий период 2022 года указанный показатель составил 1 706 401,5 тыс. манатов.
Отметим, что в январе-сентябре текущего года в Азербайджане магистральными газопроводами было транспортировано 29 430,7 млн. кубометров газа, что на 10,3% выше по сравнению с соответствующим периодом предыдущего года.