• Ազատագրված Զանգիլանում հայտնաբերվել է հայերի կողմից լքված զինամթերք
Ադրբեջանի օկուպացիայից ազատագրված տարածքներում շարունակվում են աշխատանքները Հայրենական պատերազմի ժամանակ Հայաստանի զինված ուժերի կողմից մ արտի դաշտում լքված զենք-զինամթերքի հայտնաբերման և առգրավման ուղղությամբ։
Ինչպես Armenia.Az-ին հայտնել են ԱՀ ՆԳՆ մամուլի ծառայությունից, ոստիկանության Զանգիլանի շրջանային բաժնի աշխատակիցները պարբերաբար ռեյդ են անցկացնում այն վայրերում, որտեղ մարտեր են եղել, ստուգում հակառակորդի խրամատներն ու ամրաշինությունները։
«Սարըգըշլագ գյուղի տարածքում հերթական ռեյդի ժամանակ հայտնաբերվել և առգրավվել է 3 արկ և երեք վառոդի լիցք», - հայտնել են ՆԳՆ-ից։

29 Ноября 2023 - 09:37
Продолжается работа по обнаружению и изъятию оружия и боеприпасов, брошенных армянскими вооруженными силами в ходе Отечественной войны на освобожденных от оккупации территориях Азербайджана.
Как сообщили Armenia.Az в пресс-службе Министерства внутренних дел АР, сотрудники отдела полиции Зангиланского района регулярно проводят рейды по местам боев, осматривают окопы и фортификационные сооружения противника.
«В ходе очередного рейда на территории села Сарыгышлаг были обнаружены и изъяты 3 снаряда и три пороховых заряда», - заявили в МВД.