• Նախագահ. Զանգիլանը դիտարկում ենք որպես կարևոր տրանսպորտային կետ
Մենք Զանգիլանը դիտարկում ենք որպես կարևոր տրանսպորտային կետ՝ իր աշխարհագրական դիրքով և այն պատճառով, որ գտնվում է տրանսպորտային միջանցքներում։
AZERTAC-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտարարել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը՝ Զանգիլանում ընթացող Քաղաքաշինության ազգային 2-րդ ադրբեջանական ֆորումում ունեցած ելույթի ժամանակ։
Ընդգծելով, որ դա դարձել է Զանգիլանի միջազգային օդանավակայանի կառուցման կարևոր գործոններից մեկը՝ երկրի ղեկավարը նշել է, որ այն կհեշտացնի մարդկանց մուտքը։ «Վստահ եմ, որ ապագայում այստեղ շատ օտարերկրյա զբոսաշրջիկներ կլինեն, քանի որ Զանգիլանը Ադրբեջանի ամենագեղեցիկ անկյուններից մեկն է։ Եվ այս ամենը շնորհիվ կանաչ բլուրների ու լեռների, գետերի ու լճերի, Զանգիլանի յուրահատուկ էկոհամակարգի։ Սա իսկապես մեծ հարստություն է մեզ համար։ Ուստի վստահ եմ, որ ժամանակի ընթացքում այն կդառնա Ադրբեջանի ամենագրավիչ զբոսաշրջային ուղղություններից մեկը»,- հավելել է Ադրբեջանի նախագահը։

• Президент: Мы рассматриваем Зангилан как важный транспортный пункт
Мы рассматриваем Зангилан как важный транспортный пункт из-за его географического расположения и потому, что он находится на транспортных коридорах.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, об этом заявил Президент Азербайджана Ильхам Алиев во время выступления на 2-м Азербайджанском национальном градостроительном форуме в Зангилане.
Подчеркнув, что это стало одним из важных факторов для строительства здесь Зангиланского международного аэропорта, глава государства отметил, что он облегчит доступ людей. «Уверен, что в будущем здесь будет также много иностранных туристов, поскольку Зангилан — один из красивейших уголков Азербайджана. И все это благодаря зеленым холмам и горам, рекам и озерам, уникальной экосистеме Зангилана. Это действительно большое сокровище для нас. Поэтому я уверен, что со временем он станет одним из самых привлекательных туристических направлений Азербайджана», - добавил Президент Азербайджана.