• Անջատողականները որպես զինամթերքի պահեստներ օգտագործել են քաղաքացիական օբյեկտները ԱՀ ՊՆ ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ
Հերթական անգամ պարզվել է, որ ՀՀ զինված ուժերը և հայկական անօրինական զինված խմբավորումները ռազմական նպատակներով օգտագործել են քաղաքացիական ենթակառուցվածքները, հայտնում է ԱՀ ՊՆ-ն։
Տեղական հակաահաբեկչական միջոցառումներից հետո, Ղարաբաղի տնտեսական շրջանում լքված շինությունների զննության ժամանակ պարզվել է, որ այդ օբյեկտները օգտագործվել են որպես զինամթերքի պահեստներ։
Առգրավվել են զենք-զինամթերքով արկղեր, տարբեր տեսակի նռնականետերի արկեր, «Կորնետ» հակատանկային հրթիռային համակարգի կառավարվող հրթիռներ, զինվորական համազգեստի հավաքածուներ և զրահաբաճկոններ։

• Сепаратисты использовали гражданские объекты в качестве складов боеприпасов ВИДЕО
В очередной раз было выявлено, что армянские ВС и незаконные армянские вооруженные формирования использовали инфраструктуру гражданского назначения в военных целях, сообщает Мионобороны АР.
В ходе осмотра заброшенных строений в Карабахском экономическом районе после антитеррористических мероприятий локального характера было установлено, что эти объекты использовались в качестве складов боеприпасов.
Были конфискованы ящики с оружием и боеприпасами, снаряды для гранатометов различных типов, управляемые ракеты противотанкового ракетного комплекса «Kornet», комплекты военной формы одежды и бронежилеты.