• Շահին Մուստաֆաև. Ադրբեջանը և Ուզբեկստանը մեծ նշանակություն են տալիս համագործակցությանը բազմաթիվ ոլորտներում
15 Սեպտեմբերի 2023 - 09:34
Առևտրատնտեսական համագործակցությունը` Ադրբեջանի և Ուզբեկստանի միջև միջպետական հարաբերությունների գլխավոր առաջնահերթություններից է։
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, այս մասին ասել է Ադրբեջանի փոխվարչապետ Շահին Մուստաֆաևը՝ Ուզբեկստանի Հանրապետության անկախության հռչակման 32-րդ տարեդարձին նվիրված միջոցառմանը։
«Պետությունների ղեկավարների կողմից սահմանված նպատակներին համապատասխան՝ մեր կառավարությունները հետևողական ջանքեր են գործադրում առևտրատնտեսական համագործակցության ուղղությամբ՝ մեր հարուստ ներուժի առավելագույն իրացման համար։ Այս նպատակի հասնելու համար կնպաստի՝ որոշ ժամանակ առաջ ստեղծված համատեղ ներդրումային հիմնադրամը՝ 500 մլն դոլար կանոնադրական կապիտալով»,- ասել է նա։

• Шахин Мустафаев: Азербайджан и Узбекистан придают большое значение сотрудничеству во многих областях
15 Сентября 2023 - 09:16
Торгово-экономическое сотрудничество является одним из главных приоритетов в межгосударственных отношениях между Азербайджаном и Узбекистаном.
Как передает Armenia.Az, об этом сказал заместитель премьер-министра Азербайджана Шахин Мустафаев на мероприятии, посвященном 32-летней годовщине провозглашения независимости Республики Узбекистан.
«В соответствии с целями, поставленными главами государств, наши правительства прилагают последовательные усилия для максимальной реализации нашего богатого потенциала в направлении торгово-экономическое сотрудничества. Достижению этой цели будет способствовать совместный Инвестиционный фонд, созданный некоторое время назад, с уставным капиталом в 500 миллионов долларов», - сказал он.
Ш. Мустафаев также отметил, что обе страны придают большое значение сотрудничеству во многих областях, включая культурно-гуманитарные отношения.