• ԵԽԽՎ մոնիտորինգի հանձնաժողովի համազեկուցողներն այցելել են Ադրբեջանի Գերագույն դատարան
Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի (ԵԽԽՎ) մոնիտորինգի հանձնաժողովի համազեկուցողներ Յան Լիդել-Գրեյնջերը և Լիզ Քրիստոֆերսենը, ովքեր գտնվում են Ադրբեջանում, այցելել են Ադրբեջանի Գերագույն դատարան։
Այս մասին Armenia.Az-ին հայտնել են Գերագույն դատարանում։
Դատարանի նախագահի տեղակալ Չինգիզ Ասկերովը հյուրերին մանրամասն տեղեկացրել է նախագահ Իլհամ Ալիևի գլխավորությամբ դատա-իրավական համակարգում իրականացվող բարեփոխումների մասին։
Նա նշել է, որ առանձնահատուկ նշանակություն է տրվում Եվրոպական խորհրդի կառույցների հետ գործարար կապերի ընդլայնմանը, ինչպես նաև կազմակերպության անդամ երկրների հետ դատա-իրավական ոլորտում համագործակցությանը։
Հանդիպման ընթացքում մտքերի փոխանակություն է տեղի ունեցել փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցերի շուրջ։

• Содокладчики Мониторингового комитета ПАСЕ побывали в Верховном суде Азербайджана
Находящиеся с визитом в Азербайджане содокладчики Мониторингового комитета Парламентской Ассамблеи Совета Европы (ПАСЕ) Ян Лиддель-Грейнджер и Лиз Кристофферсен побывали в Верховном суде Азербайджана.
Об этом Armenia.Az сообщили в Верховном суде.
Заместитель председателя суда Чингиз Аскеров подробно проинформировал гостей о реформах, проводимых в судебно-правовой системе под руководством президента Ильхама Алиева.
Он отметил, что особое значение придается расширению деловых контактов с институтами Совета Европы, а также сотрудничеству в судебно-правовой сфере со странами, входящими в Совет Европы.