• Ադրբեջանցի ուսանողը դարձել է է աշխարհի ամենահեղինակավոր կրթաթոշակակիրներից մեկը
Ադրբեջանի կիբերանվտանգության կենտրոնի ուսանող Զաուր Ալլահվերդիևը դարձել է՝ Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների Հյուբերթ Համֆրի 2024 թվականի կրթաթոշակային ծրագրի տերը։
Ըստ Ազերթաջի՝ աշխարհի ամենահեղինակավոր կրթաթոշակային ծրագրերից մեկը համարվող Հյուբերթ Համֆրի ծրագրի շրջանավարտների թվում կան Նոբելյան մրցանակակիրներ և պետությունների ղեկավարներ։ Նշենք, որ այս կրթաթոշակի չափը կազմում է 75,000  դոլար:
2013 թվականին Զաուր Ալլահվերդիևը դարձել է World Startup մրցույթի դափնեկիր, 2014 թվականին Համակարգչային գիտելիքների հանրապետական օլիմպիադայի հաղթող է, ինչպես նաև դարձել է Մալայզիայի կառավարության MTCP կրթաթոշակակիր՝  2022 թվականին և ճապոնական JICA ծրագրի շրջանավարտ՝ 2023 թվականին։
Ներկայումս Զ.Ալլահվերդիևն աշխատում է՝ ԱՀ նախագահին առընթեր քաղաքացիներին ծառայությունների և սոցիալական նորարարությունների մատուցման պետական գործակալության տեղեկատվական տեխնոլոգիաների բաժննում։

06 Июня 2023 - 09:37
Студент Центра кибербезопасности Азербайджана Заур Аллахвердиев стал обладателем стипендиальной программы Хьюберта Хамфри Соединенных Штатов Америки на 2024 год.
Как сообщает Armenia.Az, среди выпускников программы Хьюберта Хамфри, считающейся одной из самых престижных стипендиальных программ в мире, есть нобелевские лауреаты и главы государств. Отметим, что размер данной стипендии составляет 75 000 долларов США.
В 2013 году Заур Аллахвердиев стал лауреатом конкурса World Startup, является победителем республиканской олимпиады компьютерных знаний 2014 года, а также стал стипендиатом MTCP правительства Малайзии в 2022 году и выпускником японской программы JICA в 2023-м.
В настоящее время З. Аллахвердиев работает в отделе информационных технологий Государственного агентства по оказанию услуг гражданам и социальным инновациям при Президенте Азербайджанской Республики.