03 Հունիսի 2023 - 12:57
Հաշվի առնելով այս տարվա հունվարին Իրանում Ադրբեջանի դեսպանատան դեմ իրականացված ահաբեկչական ակտը և դրա հետևանքով մեր դիվանագիտական ներկայացուցչության աշխատանքի սահմանափակումը, մենք խստորեն խորհուրդ ենք տալիս Ադրբեջանի Հանրապետության քաղաքացիներին՝ զերծ մնալ անհարկի Իրան մեկնելուց, իսկ նրանք, ովքեր գտնվում են այս երկրում, չափազանց զգույշ լինեն։
Armenia.Az-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին ասված է Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարության հայտարարության մեջ։ «Ադրբեջանի Հանրապետության քաղաքացիները, ովքեր ներկայումս գտնվում են Իրանում, պետք է պահպանեն անվտանգության միջոցները»,- նշել են ԱԳՆ-ում։
Իրանի Իսլամական Հանրապետությունում մեր քաղաքացիների հյուպատոսական և այլ դիմումների համար խնդրում ենք դիմել՝ Թավրիզում Ադրբեջանի Հանրապետության գլխավոր հյուպատոսությանը:

03 Июня 2023 - 12:57
Учитывая террористический акт, совершенный в январе этого года против посольства Азербайджана в Иране, и ограничение работы нашего дипломатического представительства в результате него, настоятельно рекомендуем гражданам Азербайджанской Республики воздержаться от поездок в Иран без необходимости, а находящимся в этой стране быть предельно осторожными.
Как передает Armenia.Az, об этом говорится в заявлении МИД Азербайджана. «Граждане Азербайджанской Республики, находящиеся в настоящее время в Иране, должны соблюдать меры безопасности», - отметили в МИД.
Для консульских и других обращений наших граждан в Исламской Республике Иран необходимо связаться с генеральным консульством Азербайджанской Республики в Тебризе: