02 Հունիսի 2023 - 16:40
Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի (ԵԽԽՎ) մոնիտորինգի հանձնաժողովի՝ Ադրբեջանի հարցով համազեկուցողներ Յան Լիդել-Գրեյնջերը (Մեծ Բրիտանիա) և Լիզ Քրիստոֆերսենը (Նորվեգիա) հունիսի 3-ին կժամանեն Բաքու։
Ինչպես հայտնում է Armenia.Az-ը՝ ԵԽԽՎ մամուլի ծառայությանը հղումով, այցի ընթացքում նախատեսված են՝ համազեկուցողների հանդիպումները արտաքին գործերի, ներքին գործերի, արդարադատության նախարարների, ինչպես նաև դատական իշխանության և քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչների հետ։
Խորհրդարանում հանդիպումներ կանցկացվեն՝ Միլլի Մեջլիսի նախագահ Սահիբա Գաֆարովայի, խորհրդարանում ներկայացված քաղաքական կուսակցությունների ղեկավարների և ԵԽԽՎ-ում Ադրբեջանի պատվիրակության հետ։

02 Июня 2023 - 15:11
Содокладчики мониторингового комитета Парламентской ассамблеи Совета Европы (ПАСЕ) по Азербайджану Иэн Лидделл-Грейнджер (Великобритания) и Лиз Кристофферсен (Норвегия) прибудут в Баку 3 июня.
Как передает Armenia.Az со ссылкой на пресс-службу ПАСЕ, в рамках визита запланированы встречи содокладчиков с министрами иностранных дел, внутренних дел, юстиции, а также с представителями судебной власти, гражданского общества.
В парламенте пройдут встречи со спикером Милли Меджлиса Сахибой Гафаровой, руководителями представленных в парламенте политических партий и азербайджанской делегацией в ПАСЕ.