01 Հունիսի 2023 - 15:54
Armenia.Az-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին Եվրոպական քաղաքական համայնքի գագաթնաժողովից առաջ լրագրողներին ասել է՝ Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելը։
«Սա կարևոր հանդիպում է այսօր։ Մի քանի շաբաթ առաջ Բրյուսելում ես հնարավորություն ունեցա հանդիպել Ադրբեջանի և Հայաստանի ղեկավարների հետ»,- ասել է նա։
Շառլ Միշելը նշել է որոշակի առաջընթաց և հույս հայտնել, որ «Ադրբեջանի և Հայաստանի ղեկավարների այսօրվա հանդիպումը առիթ կդառնա՝ հաստատելու երկու երկրների միջև հարաբերությունները կարգավորելու համար ընդհանուր քաղաքական կամքը»։

01 Июня 2023 - 15:09
Как передает Armenia.Az, об этом президент Европейского совета Шарль Мишель заявил журналистам перед началом саммита Европейского политического сообщества.
«Это важная встреча сегодня. У меня была возможность встретиться с лидерами Азербайджана и Армении и несколько недель назад в Брюсселе», - сказал он.
Шарль Мишель отметил определенный прогресс и выразил надежду, что «сегодняшняя встреча между лидерами Азербайджана и Армении станет поводом для подтверждения общей политической воли для нормализации отношений между двумя странами».