• Շուշա քաղաքի պետական արգելոցի վարչությանը նոր լիազորություններ են տրվել
Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը փոփոխություն է մտցրել 2012 թվականի սեպտեմբերի 4-ի «Քաղաքաշինության և շինարարության օրենսգիրքը հաստատելու, ուժի մեջ մտնելու և դրա հետ կապված իրավական կարգավորման մասին Ադրբեջանի Հանրապետության օրենքը կիրառելու մասին» հրամանագրում և մայիսի 22-ի «Շինարարական աշխատանքների կասեցման կարգը հաստատելու մասին» հրամանագրում։
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը՝ վկայակոչելով երկրի ղեկավարի մամուլի ծառայությանը, փոփոխությունների համաձայն, եթե Շուշա քաղաքում շինարարական աշխատանքների ընթացքում մշակութային ժառանգության օբյեկտներ հայտնաբերվեն, աշխատանքներն անմիջապես դադարեցվում են, ինչի մասին զեկուցվում է Շուշա քաղաքի պետական արգելոցի վարչությանը: Շինարարական աշխատանքները շարունակելու որոշումը կայացնում է Շուշա քաղաքի պետական արգելոցի վարչությունը։

30 Марта 2023 - 16:52
Президент Азербайджана Ильхам Алиев внес изменения в указ от 4 сентября 2012 года «О применении закона Азербайджанской Республики об утверждении Градостроительного и строительного кодекса, вступлении его в силу и связанном с этим правовом регулировании» и в указ от 22 мая 2015 года «Об утверждении порядка приостановления строительных работ».
Как сообщает Armenia.Az со ссылкой на пресс-службу главы государства, согласно изменениям, в случае выявления объектов культурного наследия при проведении строительных работ на территории города Шуша, проводимые работы немедленно прекращаются, о чем сообщается в Управление государственного заповедника города Шуша. Решение о продолжении строительных работ принимает Управление государственного заповедника города Шуша.