30 Մարտի 2023 - 09:04
Ինչպես հայտնում է Armenia.Az-ը, այս մասին հայտարարել է Իսրայելի վարչապետ Բինիամին Նեթանյահուն՝ ընդունելով Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովին։
Իսրայելի վարչապետը խնդրել է իր ողջույնները փոխանցել Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահ Իլհամ Ալիևին։ Նա գոհունակությամբ է հիշել Ադրբեջան կատարած իր այցերը։ Բ.Նեթանյահուն նաև շնորհավորանքներ է փոխանցել Իսրայելում Ադրբեջանի դեսպանատան բացման կապակցությամբ։
Նախարար Ջեյհուն Բայրամովը գոհունակությամբ հիշել է, որ անցյալ տարի նշվել է երկու երկրների միջև դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 30-ամյակը և ընդգծել, որ Իսրայելի Պետությունում Ադրբեջանի Հանրապետության դեսպանության հիմնումը նրա օրինակն է հանդիսանում, որ հարաբերությունները մտնում են նոր փուլ.
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են նաև՝ Ադրբեջանի և Իսրայելի միջև երկկողմ հարաբերությունների ներկա մակարդակը, կապերի զարգացման հեռանկարները, անվտանգության, տնտեսական հարաբերությունների և այլ ոլորտներում համագործակցության տարբեր ասպեկտներ։

30 Марта 2023 - 09:04
Как сообщает Armenia.Az, об этом заявил премьер-министр Израиля Биньямин Нетаньяху, принимая министра иностранных дел Азербайджана Джейхуна Байрамова.
Израильский премьер попросил передать его приветствия президенту Азербайджанской Республики Ильхаму Алиеву. Он с удовлетворением вспомнил свои визиты в Азербайджан. Б.Нетаньяху также передал поздравления в связи с открытием посольства Азербайджана в Израиле.
Министр Джейхун Байрамов с удовлетворением напомнил, что в прошлом году отмечалось 30-летие установления дипломатических отношений между двумя странами, и подчеркнул, что учреждение посольства Азербайджанской Республики в Государстве Израиль является примером того, что отношения вступают в новый этап.
В ходе встречи также были обсуждены текущий уровень двусторонних отношений между Азербайджаном и Израилем, перспективы развития связей, различные аспекты сотрудничества в сфере безопасности, экономических отношений и других направлениях.