28 Մարտի 2023 - 16:08
Պատերազմից անցած երկուսուկես տարվա ընթացքում ողջ աշխարհը, այդ թվում՝ հակաադրբեջանական ուժերը, տեսել են մեր աննկուն կամքը։
Ըստ «Ազերթաջ»-ի՝ նախագահ Իլհամ Ալիևն այս մասին ասել է Մասիմ Մամեդովին ընդունելիս՝ կապված վերջինիս՝ Արևելյան Զանգեզուրի տնտեսական շրջանի մաս կազմող Լաչինի շրջանում նախագահի հատուկ ներկայացուցիչ նշանակվելու հետ։
«Ոչ ոք չի կարող ազդել մեր կամքի վրա: Ոչ ոք չի կարող մեզ հետ վերջնագրի լեզվով խոսել: Մենք դա ապացուցեցինք Հայաստանին Ղարաբաղյան Երկրորդ պատերազմում, մենք դա ապացուցեցինք Հայաստանի հովանավորներին պատերազմին հաջորդած երկուսուկես տարվա ընթացքում»,- ասել է պետության ղեկավարը։

• Президент Азербайджана: Никто не может говорить с нами языком ультиматума
За два с половиной года, прошедших после войны, весь мир, в том числе антиазербайджанские силы увидели нашу несгибаемую волю.
Как сообщает Азертадж, об этом сказал Президент Ильхам Алиев, принимая Масима Мамедова в связи с назначением его специальным представителем Президента в Лачинском районе, входящем в Восточно-Зангезурский экономический район.
«Никто не может повлиять на нашу волю. Никто не может говорить с нами языком ультиматума. Мы доказали это Армении во Второй Карабахской войне, мы доказали это покровителям Армении в течение двух с половиной лет после войны», - отметил глава государства.