• Հայաստանի ԱԱԾ-ն ամենագնաց մեքենաներ կստանա ԱՄՆ պաշտպանության նախարարությունից
Ինչպես հայտնում է Armenia.Az-ը՝ հայկական ԶԼՄ-ներին հղումով, տեխնիկայի ընդունման մասին բանաձևն ընդունվել է Հայաստանի կառավարության նիստում։
Անվճար փոխանցումը կատարվում է՝ «Զանգվածային ոչնչացման զենքի տարածման կանխարգելում» ծրագրի շրջանակներում։
Փոխանցումը կիրականացնի Պաշտպանական սպառնալիքների նվազեցման գործակալությունը։ Տեխնիկան կկցագրվի Հայաստանի ազգային անվտանգության ծառայությանը՝ սահմանապահ զորքերի վերազինման համար։
Հաշվի առնելով, որ սա միջպետական համաձայնագիր է, ՀՀ կառավարության կողմից հաստատվելուց հետո, այն կներկայացվի խորհրդարանին։

• СНБ Армении получит вездеходы от Минобороны США
Как передает Armenia.Az со ссылкой на армянские СМИ, постановление о приеме техники было принято на заседании правительства Армении.
Безвозмездная передача производится в рамках программы «Предупреждение распространения оружия массового уничтожения».
Передачу осуществит Агентство по сокращению оборонных угроз (Defense Threat Reduction Agency). Техника будет приписана к Службе национальной безопасности Армении для оснащения пограничных войск.
Учитывая, что речь идет о межгосударственном соглашении, после одобрения в правительстве Армении оно будет представлено в парламент.