• Հայերը շարունակում են գնդակոծել ադրբեջանական բանակի դիրքերը
Մարտի 13-ի երեկոյից մինչև մարտի 14-ի առավոտը՝ ադրբեջանական բանակի դիրքերը 19 անգամ ընդհատումներով գնդակոծվել են։
Ինչպես Armenia.Az-ին հայտնել են ԱՀ ՊՆ-ից, Հայաստանի զինված ուժերի ստորաբաժանումները՝ Բասարքեչյարի շրջանի Իստիսու, ինչպես նաև Յուխարը Շորջա, Գարաիման, Գյունեշլի և Գորիսի շրջանի Գարաշեն բնակավայրերի ուղղությամբ իրենց դիրքերից կրակի են ենթարկել՝ Քելբեջարի շրջանի Իստիսու և Մոլլաբայրամլը, Լաչինի շրջանի Ջագազուր, Դաշքեսանի շրջանի Աստաֆ և Թեզեքենդ բնակավայրերի ուղղությամբ տեղակայված ադրբեջանական բանակի դիրքերը։
Բացի այդ, Ադրբեջանի տարածքում գտնվող հայկական անօրինական զինված կազմավորումների անդամները, որտեղ ժամանակավորապես տեղակայված է ռուսական խաղաղապահ զորախումբը, կրակի են ենթարկել ադրբեջանական բանակի դիրքերը՝ Խոջալուի շրջանի ուղղությամբ։

14 Марта 2023 - 10:07
С вечера 13 марта до утра 14 марта позиции азербайджанской армии с перерывами подвергались обстрелу 19 раз.
Как сообщили Caliber.Az в Минобороны АР, подразделения вооруженных сил Армении с позиций в направлении населенных пунктов Истису, а также Йухары Шорджа, Гараиман, Гюнешли Басаркечярского района и Гарашен Горисского района подвергли обстрелу из разнокалиберного стрелкового оружия позиции азербайджанской армии в направлении населенных пунктов Истису и Моллабайрамлы Кяльбаджарского района, Джагазур Лачинского района, Астаф и Тезекенд Дашкесанского района.
Кроме того, члены незаконных армянских вооруженных формирований на территории Азербайджана, где временно дислоцирован российский миротворческий контингент, подвергли обстрелу позиции азербайджанской армии в направлении Ходжалинского района.