11 Մարտի 2023 - 10:01
«Բաքվի Գլոբալ ֆորումում քննարկվող հարցերը վերածվում են հանձնարարականների, իսկ հանձնարարականները ներկայացվում են միջազգային հանրությանը։ Ֆորումն ապացուցել է իր հաջողությունը վերջին 10 տարիների ընթացքում»:
Ինչպես հայտնում է Armenia.Az-ը, այս մասին Haber Global-ին տված հարցազրույցում ասել է Ադրբեջանի նախագահի օգնական, նախագահի աշխատակազմի արտաքին քաղաքականության բաժնի ղեկավար Հիքմեթ Հաջիևը։
«Աշխարհում կա այնպիսի հասկացություն, ինչպիսին է Դավոսի ֆորումը: Այնտեղ քննարկվում են տնտեսական հարցեր։ Իսկ այստեղ քննարկվող հարցերը դառնում են հանձնարարականներ, իսկ հանձնարարականները ներկայացվում են միջազգային հանրությանը»,- ասել է Հաջիևը։

• Хикмет Гаджиев: Глобальный Бакинский форум за последние 10 лет доказал свою успешность
«Вопросы, обсуждаемые на Глобальном Бакинском форуме, превращаются в рекомендации, а рекомендации представляются международному сообществу. Форум доказал свою успешность за последние 10 лет».
Как передает Armenia.Az, об этом в интервью Haber Global заявил помощник президента, заведующий отделом по вопросам внешней политики Администрации президента Хикмет Гаджиев.
«В мире есть такое понятие, как Давосский форум. Там обсуждаются экономические проблемы. А обсуждаемые здесь вопросы становятся рекомендациями, а рекомендации представляются международному сообществу», - сказал Х.Гаджиев.