• Ադրբեջանն ու Ղազախստանը քննարկել են թվային արժույթի ստեղծման հարցը
Ինչպես հայտնում է Armenia.Az-ը, այս մասին Twitter-ում գրել է՝ Ադրբեջանի Կենտրոնական բանկի (ԱԿԲ) նախագահ Թալեհ Քյազըմովը։
«Այսօր Ղազախստան աշխատանքային այցի շրջանակներում մենք հանդիպեցինք՝ Ղազախստանի Ազգային բանկի նախագահ Գալիմժան Պիրմատովի հետ։ Հանդիպման ընթացքում մենք քննարկել ենք՝ Ադրբեջանի և Ղազախստանի կենտրոնական բանկերի միջև համագործակցության հետագա ուղղությունները։
Հանդիպմանը քննարկվել են նաև ներկայիս մակրոտնտեսական իրավիճակը, համաշխարհային տնտեսական գործընթացների ազդեցությունը երկրի տնտեսության վրա, դրամավարկային քաղաքականության գործիքների կատարելագործումը, վճարային համակարգերի զարգացումը, թվային արժույթի ստեղծումը և այլ հարցեր»,- գրել է Քյազըմովը։

01 Марта 2023 - 12:52
Как сообщает Armenia.Az, об этом в Twitter написал председатель Центрального банка Азербайджана (ЦБА) Талех Кязымов.
«Сегодня в рамках рабочей поездки в Казахстан мы встретились с председателем Национального банка Казахстана Галимжаном Пирматовым. В ходе встречи мы обсудили будущие направления сотрудничества между центральными банками Азербайджана и Казахстана.
На встрече также обсуждались текущая макроэкономическая ситуация, влияние глобальных экономических процессов на экономику страны, совершенствование инструментов денежно-кредитной политики, развитие платежных систем, создание цифровой валюты и другие вопросы», - написал Кязымов.