24 Հունվարի 2023 - 18:11
Ադրբեջանն ու Հունգարիան քննարկել են՝ հունգարական ընկերությունների մասնակցությունը օկուպացիայից ազատագրված տարածքների վերականգնմանը։
Armenia.Az-ի փոխանցմամբ, այս մասին Twitter-ի իր էջում գրել է՝ Ադրբեջանի տնտեսության նախարար Միքայիլ Ջաբբարովը։
Նախարարի խոսքով, Հունգարիայի արտաքին գործերի և առևտրի նախարար Պետեր Սիյարտոյի հետ հանդիպմանը ընդգծվել է՝ երկրների միջև երկկողմ հարաբերությունների զարգացմանը նպաստող նախաձեռնությունների կարևորությունը. «Մենք քննարկել ենք՝ տնտեսական և առևտրային կապերի խթանումը, հունգարական ընկերությունների մասնակցությունը մեր ազատագրված տարածքների վերականգնմանը և մեր երկրի տարանցիկ ներուժն օգտագործելու հնարավորությունը»։

• Азербайджан и Венгрия обсудили сотрудничество в восстановлении освобожденных территорий
Азербайджан и Венгрия обсудили участие венгерских компаний в восстановлении освобожденных от оккупации территорий.
Как передает Armenia.Az, об этом на своей странице в Twitter написал министр экономики Азербайджана Микаил Джаббаров.
По словам министра, в ходе встречи с министром иностранных дел и торговли Венгрии Петером Сиярто была подчеркнута важность инициатив, способствующих развитию двусторонних отношений между странами: «Мы обсудили продвижение экономических и торговых связей, участие венгерских компаний в восстановлении наших освобожденных от оккупации территорий и возможности использования транзитного потенциала нашей страны».