23 Հունվարի 2023 - 12:23
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, այս մասին ասել է կոմիտեի նախագահ Ֆուադ Մուրադովը Սփյուռքի հետ աշխատանքի պետական կոմիտեի կոլեգիայի ընդլայնված նիստում՝ նվիրված 2022 թվականի արդյունքներին և 2023 թվականի գործունեության ծրագրին։
Նա ընդգծել է, որ նախագահ Իլհամ Ալիևի և առաջին փոխնախագահ Մեհրիբան Ալիևայի հանձնարարականների համաձայն՝ 2023 թվականին սփյուռքի գործունեության համակարգումը բարելավելու նպատակով կավելացվի Ադրբեջանի Համակարգման խորհուրդների և տների, ինչպես նաև կիրակնօրյա և «Ղարաբաղ» դպրոցների թիվը:

23 Января 2023 - 10:23
Как сообщает Armenia.Az, об этом на расширенном заседании коллегии Госкомитета по работе с диаспорой, посвященном итогам 2022 года и плану деятельности в 2023 году, заявил председатель комитета Фуад Мурадов.
Он подчеркнул, что в соответствии с задачами и рекомендациями президента Ильхама Алиева и первого вице-президента Мехрибан Алиевой количество Координационных советов и Домов Азербайджана, а также как воскресных, так и школ «Карабах» будет увеличен в 2023 году для улучшения координации деятельности диаспоры.