01 Դեկտեմբերի 2022 - 09:57
2022 թվականի նոյեմբերի 30-ին Ֆրանսիայի խորհրդարանի ստորին պալատում (Ազգային ժողով) ընդունված՝ Ադրբեջանի դեմ ստերով ու զրպարտություններով լի բանաձևը Ֆրանսիայի հերթական սադրանքն է Ադրբեջանի դեմ, ինչպես և որոշ ժամանակ առաջ Սենատում ընդունված բանաձևը։
Ինչպես Armenia.Az-ին հայտնել են ԱԳՆ մամուլի ծառայությունում, նշված բանաձևը նպատակ է հետապնդում վնասել Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև հարաբերությունների կարգավորման գործընթացին, ինչպես նաև տարածաշրջանում խաղաղության և կայունության հաստատման ջանքերին:
Միջազգային իրավունքի նորմերին ու սկզբունքներին հակասող այս բանաձևը ևս մեկ անգամ բացահայտ ցույց է տալիս Ֆրանսիայի կողմնակալ քաղաքական դիրքորոշումը, որը չի կարող հանդես գալ որպես չեզոք և արդար միջնորդ։

01 Декабря 2022 - 09:57
Принятая 30 ноября 2022 года в нижней палате французского парламента (Национальной ассамблее) резолюция, полная лжи и клеветы против Азербайджана, является очередной провокацией Франции против Азербайджана, как и резолюция, принятая некоторое время назад в Сенате.
Как сообщили Armenia.Az в пресс-службе МИД, указанная резолюция направлена на нанесение ущерба процессу нормализации отношений между Азербайджаном и Арменией, а также усилиям по установлению мира и стабильности в регионе.
Данная резолюция, противоречащая нормам и принципам международного права, еще раз ярко демонстрирует предвзятую политическую позицию Франции, которая не может выступать в роли нейтрального и справедливого посредника.