• Ջալիլաբադում ավտոմոբիլային ճանապարհների շինարարության համար հատկացվել է 17,2 մլն մանաթ
Նախագահ Իլհամ Ալիևը կարգադրություն է ստորագրել՝ Ջալիլաբադի շրջանում ավտոմոբիլային ճանապարհների շինարարության հետ կապված միջոցառումների մասին։
Ինչպես հայտնում է Armenia.Az-ը, պետության ղեկավարի կայքին հղումով, Ջալիլաբադի շրջանի՝ Աբազալլը-Թեքլե-Շորբաչը-Մեդեթլի-Նովրուզալլը-Մամեդզալը-Մեշեդիլեր-Դոստալլը-Շոթուքլու-Բոյխանլը-Մելիքգասըմլը և Շիլևենգե-Ադնալը-Բադիրլի ավտոմոբիլային ճանապարհների շինարարության նպատակով՝ 2022 թվականի պետական բյուջեից Ադրբեջանի Ավտոմոբիլային ճանապարհների պետական գործակալությանը հատկացվել է 17,2 մլն մանաթ։
Ֆինանսների նախարարությանը հանձնարարվել է ապահովել՝ սույն կարգադրությունում նշված չափով ֆինանսավորումը, Նախարարների կաբինետին՝ լուծել սույն կարգադրությունից բխող հարցերը։

30 Ноября 2022 - 17:56
Президент Ильхам Алиев подписал распоряжение о мерах в связи со строительством автомобильных дорог в Джалилабадском районе.
Как сообщает Armenia.Az со ссылкой на сайт главы государства, в целях строительства автомобильных дорог Абазаллы–Текле–Шорбачы–Медетлы–Новрузаллы–Мамедзалы–Мешедилер–Досталлы–Шотуклу–Бойханлы–Меликгасымлы и Шилевенге–Адналы–Бадирли Джалилабадского района из госбюджета на 2022 год Государственному агентству автомобильных дорог Азербайджана выделено 17,2 млн манатов.
Министерству финансов поручено обеспечить финансирование в размере, указанном в настоящем распоряжении, Кабинету министров - решать вопросы, вытекающие из данного распоряжения.